Volkswagen Kuracağı Fabrika Kararını En Erken Şubatta Vereceğini Açıkladı

Volkswagen’in, Türkiye’de kurulması planlanan fabrikayla ilgili sonucunı en erken şubat ayında vereceği bildirildi.
Volkswagen yapınak sonucunı en erken şubatta verecek

Alman otomotiv üreticisi Volkswagen’in, Türkiye’de kurulması planlanan fabrikayla ilgili sonucunı en erken şubat ayında vereceği bildirildi.

Şirketin merkezinden edinilen bilgiye bakılırsa, “fabrikayla ilgili nihai değerlendirmenin en erken 2020’nin ilk çeyreğinin ortalarından itibaren gündeme geleceği” kaydedildi.

Volkswagen’ın CEO’su Herbert Diess, Manisa’ya yapınak açma planları mevzusunda, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeydoğusundaki Barış Pınarı Harekatı’na dikkat çekmiş “İnsanlar öldürüldüğü müddetçe, bir harp meydanının yanına temel atmayacağız” açıklamasını yapmıştı. Açıklamanın devamında ise Türkiye’de yapınak yatırımına açık kapı bırakan Diess, “Türkiye’ye yeni fabrika sonucumız kesinleşmedi. Kati olan ise şu: Etik hareket etmek, bayağı yanıtlar demek değildir. Bu, hem hükümetler hem bizim için geçerli.” ifadelerini kullanmıştı.

Şirketin, yapınak sonucunı ekim ayında vereceği açıklanmış, karar daha ondan sonra şubat ayı öncesine ertelenmişti. Son meydana getirilen açıklamada ise sonucun en erken şubatta duyurulacağı açıklandı.

Fabrikanın senelik 300 bin çalgılık kapasiteye haiz olması ve ortalama 4 bin kişiyi istihdam etmesi planlanıyordu. Volkswagen’in Passat ve Skoda Superb modellerinin üretileceği belirtilen fabrikanın inşasının 2020 yılı nihayetinde başlaması hedeflendiği açıklanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir